EN TR

Koruma ve Tazmin Sigortası

Koruma ve Tazmin Sigortası genel olarak kısaltılarak, P&I olarak adlandırılır. P&I, armatörün/operatörün ve kiracıların üçüncü şahıslara karşı olan sorumluluklarını teminat altına alır ve sigortalının sorumlu olması durumunda üçüncü şahıslara karşı tazminat ödemesi yapar. P&I sigortası; denizcilik sektöründe ticari faaliyetlerin sürdürülmesi için hayati önem arz etmektedir.
İNDİR

Tekne ve Makine Sigortası

Tekne ve Makine Sigortası; tekne ve makine, donanım ve ekipmanlar da dahil olmak üzere geminize gelecek olan fiziksel kayıp ve zararları sigortalar. Ayrıca, police şartlarına bağlı olarak, geminin kurtarma katılım payı, kurtarma masrafları ve müşterek avarya masraflarını da öder.
İNDİR

Navlun, Demoraj & Savunma Sigortası

Navlun, Demoraj ve Savunma teminatı genel olarak FD&D olarak adlandırılır. Sigortalı geminin operasyonları ile direk bağlantılı olmasına bağlı olarak yaşanan anlaşmazlıklarda, kabul edilebilir seviyedeki yasal masrafları teminat altına alır. P&I sigortasına ilave olarak temin edilebileceği gibi, bu ürün tek başınada alınabilir. Sorumlu tutulmak için sorumlu olmanıza gerek yoktur, dolayısı ile FD&D tüm sigortacılar tarafından tavsiye edilen iyi bir üründür.
İNDİR

Harp ve Grev Sigortası

Harp ve Grev Sigortası istila, isyan, ayaklanma ve kaçırılma dahil olmak üzere harp rizikolarından kaynaklı hasarlar ve bunlara ilave olarak grevlerden kaynaklı fiziksel kayıpları teminat altına alır. Harp ihlal bölgesi primleri, gidilecek olan ülkenin durumuna göre farkılılık gösterebilmektedir.
İNDİR

Yat Sigortası

Yat Sigortası klasik tekne ve makine teminatının bir çok ek teminat ile birleştirilmesi ile her yata özel olarak temin edilebilmektedir. Makine hasarları ek teminatı, yarış riski, harp ve grev sigortası, artan değer, teknede nakit, kişisel eşya, antika ve değerli eşyalar, su sporları, koruma ve tazmin sigortası, tıbbi masraflar ve ferdi kaza olmak üzere bir çok ek teminat mevcuttur.
İNDİR

Kiracı Sorumluluk Sigortası

Kiracı Sorumluluk Sigortası’nda, armatörlerin P&I sigortasında temin ettiklerine benzer şekilde bir teminat yapısı vardır. Fakat teminatın içeriği ana hatları ile kiracıların gemiye verecekleri hasarlara karşı kiracının sorumluluklarını teminat altına alır. Tekne, kargo, koruma ve tazmine karşı ana teminatlara ilave olarak, sigortacılar tarafından ek teminatlar da alınabilmektedir.
İNDİR